печать

Семінар:

Будівництво в 2020 р. Глобальні зміни. Закон про Єдину державну електронну систему

27-28 лютого

Заполнить заявку для участия

м.Київ, проспект Голосіївський 70 (Готель МИР)

 Кінець 2019 ріку, приніс цілу низку змін, що прямо стосуються будівництва, які істотно впливають на процеси будівництва та використання збудованих об'єктів.
 Послаблення до вимог будівельної амністії, нова процедура присвоєння будівельних та постійних поштових адрес, публікація нової версії ДБН Б.2.2-12:2019 "Планування та забудова територій".  Всі ці проблеми та низку інших ми будемо обговорювати на практикумі з використанням останньої судової практики 2019 та 2020 років.

 

 • Програма:

  1. Реформи і зміни в правовому регулюванні містобудівної діяльності в 2020р. 
  - Регулювання містобудівної діяльності в 2020р.: глобальні зміни. Нове в законодавстві. Закони та підзаконні акти: порядок їх взаємодії, колізії, найближчі зміни
  - Створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Закон № 199-IX (законопроект №1081). Електронний документообіг у будівництві в рамках "діджиталізації" країни. Електронний кабінет замовника( Забудовника ) з грудня 2019р.: більше прав чи обов’язків?
  - Новий статус ДБН. Зміни в ЗУ "Про будівельні норми" № 1055. Розширення методів встановлення будівельних норм. Запровадження параметричного методу та розпорядчого методу нормування.
  - Введення нових ДБН. Новели та рамки для забудови об’єктів будівництва. Правила застосування нових ДБН до поточних проектів.
  - Новий ДБН Б.2.2 - 12:2019 "Планування та забудова територій".
  - Суб'єкти та процедура контролю виконання нових будівельних норм.
  - Нові терміни і поняття. Різноманіття кольорових обмежень ("червоні лінії", "зелені лінії", "жовті лінії", "блакитні лінії"). Зона регулювання забудови. Пішохідна зона, тощо.
  - Обмеження щільності і поверховості забудови. "Щільність населення" та "щільність забудови" - в чому різниця. Як розрахувати їх відсотки.
  - Обмеження поверховості нової забудови - нарешті в метрах!!! Поверховість або висотність: розмежування понять. Встановлення максимальної поверховості забудови в залежності від чисельності населення.
  - Розширення норм по інсоляції. Обов'язковість доступності.
  - Можливість змішаної забудови у складі ділових, освітніх закладів, житла, торгівлі тощо.
  - Нормування можливості будівництва рекреаційного житла в межах курортних територій.
  - Обмеження паркування: нові вимоги до паркувальних майданчиків. Перспективи існуючих гаражів на території житлової забудови.
  - Особливості застосування ДБН Б.2.2 - 12:2019 "Планування та забудова територій" органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
  - Нові будівельні норми щодо безпекового облаштування доріг.
  - Реформування контрольно-наглядової системи в 2020р. Внесення змін щодо захисту права власності.
  - Пайовий внесок. Нові підходи. Відміна пайового внеску з перехідним періодом.
  - Новий порядок присвоєння будівельних і поштових адрес. Хто присвоює адреси. Як правильно скласти назву об'єкту. Де виникає перший раз назва об'єкту будівництва. Як присвоїти адресу будівництву до початка підготовчих робіт на земельній ділянці, що не є об'єкттом просвоєння адреси. Правильність написання адреси як предмет для відмови. Проблемні питання, наслідки, місцезнаходження при реконструкції.
  - Термомодернізація і сертифікація енергоефективності: аналіз законодавства що вступило в силу.
  - Розширення переліку об'єктів для отримання Дозволу на виконання будівельних робіт: тепер не тільки СС2 та СС3, а також і СС1!!
  - Видача дозвільних документів. Обов'язковість наявності розпорядчого документу органу контролю у сфері видачі дозвільних документів.
  - Дозвільна документація у будівництві. Отримання дозвільних документів: нові підстави відмови.

  2. ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ І ВИХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ В БУДІВНИЦТВІ.
   - Ключове питання для юриста: чи можна будувати на земельній ділянці. Які титули прав на ділянку є придатними для забудови? Власність – оренда – користування – суперфіцій – сервітут. Емфітевзис?
   - Земельні питання у будівництві: як вид використання та цільове призначення впливають на можливість будівництва. Позиція ВС щодо зміни виду використання або цільового призначення. Чи можна провести реконструкцію без отримання прав на землю? Обмеження дії мораторію на відведення земельних ділянок для містобудування. Без Генплану / ДПТ тепер можна відвести землю для... Все одно не можна для...
   - Містобудівна документація. Окремі види містобудівної документації. Містобудівна документація на місцевому рівні. Генеральний план населеного пункту.  План зонування територій. Детальний план території. Проблемні моменти. Відміна містобудівного розрахунку.
   - Отримання вихідних даних. Містобудівні умови та обмеження (МБУ)  для будівництва: порядок отримання; "Вами не виконані основні наміри забудови..." - як предмет відмови. Що таке основні наміри забудови? Як робити містобудівне обгрунтування.

  3. Служба замовника будівництва. організація та управління будівельними проектами в рамках системного підходу та нового законодавства.
   - Моделі управління будівельними проектами. Етапи (деталі) що необхідно знати.
   - Аналіз об’єкта, робота з вихідними даними, для чого це необхідно. Вибір шляху документальної реалізації проекту: дорожня карта в залежності від технічного стану об’єкта.

  4. Проектування. Склад та зміст проектної документації. Нові вимоги та порядок розроблення в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників.
   - Наказ Мінрегіону № 45 як основне джерело конфліктів при проектуванні.
  - Сертифікація відповідальнх виконавців. Термін дії сертифікатів. Проходження курсів підвищення кваліфікації. Які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації. Анулювання, вилучення сертифікатів.
   - Проекти підготовчих робіт. Чи є проект підготовчих робіт складовою проектної документації. Хто його розробляє (автор)?
   - Проектна документація повторного використання.
   - Класи наслідків (відповідальності) будівель та споруд. Визначення класу наслідків об’єкту будівництва. Практичні питання.
   - Хто розраховує клас наслідків. Хто контролює.
   - Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго-термомодернізації.

  5. Експертиза в будівництві за новим порядком. 
   - Експертиза проектів будівництва: обов’язкова та добровільна. Оформлення результатів експертизи. Особливості для об’єкту будівництва – комплексу. В яких випадках не потрібно погодження. Як реагувати на безпідставні вимоги експерта. Помилки щодо 3-х стадійного проектування. Коли ескізний проект підлягає експертизі. Чи підлягають експертизі стадії, які схвалюються.

  5. Служба замовника. Електронний кабінет замовника. Сертифіковані виконавці. Проектування. Технічний нагляд.
   - Електронний кабінет замовника. Більше прав чи обов'язків?. Чому не можна подати документи на Дозвіл через електронний кабінет. Електронна перевірка повноти Декларації про готовність. Рекомендації.
   - Проектування: функції Проектувальника та Замовника. Широкий спектр застосування договірного права у взаємовідносинах Замовник – Проектувальник.
   - Проблемні питання участі ліцензованих та сертифікованих виконавців в будівельних роботах. Безстрокові сертифікати, ліцензії. Ризики Замовника та можливості їх мінімізації при залученні ліцензованих та сертифікованих виконавців. Скасування=анулювання=втрата чинності? В чому різниця? Наслідки та як їх уникнути.

  6. Дозвільна документація. Контроль та нагляд у будівництві в 2020р. Повноваження ДАБІ. Дозвільні органи у будівництві в 2020р.
   - Архітектурно-будівельний нагляд і контроль в 2020р. Органи і їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності і повноважень. Сфера дії та повноваження.
   - ДАБІ на рівні державних функцій. Нові повноваження. Нова концепція реформування ДАБІ.
   - Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.
   - Дозвільна система в будівництві - нова модель. Класи наслідків (СС1, СС2, СС3). Вимоги до кожного класу.
   - Дозвільна документація у дворівневій системі архбуд-контролю.
   - Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Особливості порядку звернення. Що треба з'ясовувати кожен раз по дозвільним документам коли потрібно здійснити дозвільні дії.
  - Введення в експлуатацію. Специфіка введення в експлуатацію для об'єктів СС2 і СС3 класу наслідків. Вплив технічної інвентаризації на процес прийняття об'єктів в експлуатацію. Як змінюються дозвільні та контрольно-наглядові процедури.
   - Пайовий внесок в 2020р. Плата в фонд пайової участі. Перехідний період та відміна пайового внеску.
  - Тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності (МАФ).

  7. Технічний паспорт - важлива складова введення в експлуатацію. Порядок проведення технічної інвентаризації з урахуванням введення нового суб’єкта публічного права - зберігача інвентарних справ.
  - Передача інвентарних справ органам місцевого самоврядування.
  - Контроль за обміром суб'єктів технічної інвентаризації.
  - Технічна інвентаризація побудованих об'єктів будівництва.
  - Ризики власника. - Термін дії технічного паспорта.

  8. Реєстрація майнових прав на об'єкти нерухомості в 2020р. Суб'єкти реєстрації. Ризики. Як захистити право власності.
  - Скорочення органів реєстрації, їх повноваження і сфера діяльності.
   - Реєстраційні процедури. Пакет документів, що подаються на реєстрацію.
  - Особливості регулювання земельних відносин для оформлення прав власності.
  - Нові можливості отримання інформації з реєстру.
  - Реєстрація прав власності на новозбудовані та реконструйовані об'єкти нерухомого майна.
  - Необхідність реєстрації права користування будівлею або іншими капітальними спорудою.

  9. Будівництво, реконструкція, перепланування в 2020р: Юридичні аспекти.
  - Будівельна термінологія. Види будівництва та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), поточний ремонт. Модернізація існуючого об’єкта будівництва: ремонт, реконструкція та перепланування. В чому відмінність. Неузгодженість щодо терміну "технічне переоснащення". Чи відрізняється об’єкт будівництва від об’єкту архітектури.
  - Законодавство щодо оцінки впливу на довкілля (ОВД). Дозвільний, планувальний та будівельний аспекти.

  10. Кошторисне нормування. Практика визначення вартості будівництва в 2020р.
  - Практика визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу ДСТУ
  - Перерахування кошторисної документації, пов’язане зі зростанням вартості матеріалів. Документальне підтвердження вартості матеріалів.
  - ДСТУ Б Д.1.1-1: 2013 «Правила визначення вартості будівництва» Утримання служби замовника, технагляд, інженер-консультант.
  - Визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво з урахуванням змін.

  11. Форми звітних документів у будівництві.
  - Форми звітних документів у вітчизняному законодавстві та за проформами FIDIC.
  - Кореспонденція форм КБ-2в, КБ-3 з формами звітності в контрактах FIDIC.

  12. Система договірних відносин у будівництві. Українські реалії та міжнародна практика.
   - Що таке проформи контракту FIDIC з точки зору українського права. Типові проблеми застосування проформ FIDIC в Україні.
  - Чому важливо знати ст. 876 ЦК України.
  - Договір на проектно-вишукувальні роботи.
  - Договір будівельного підряду (підряду на капітальний ремонт).  Істотні умови договору підряду. Гарантійні строки, приховані дефекти, позовна давність. Контроль за виконанням договору підряду. Контроль Держпраці: особливості відображення вимог трудового законодавства в договорах підряду. Відповідальність за договором підряду. Порядок розірвання в т.ч. в односторонньому порядку. Вплив змін в проектну документацію на договір підряду.
   - Регулювання договірних відносин щодо створення об'єктів архітектури. Новели статусу генпідрядника. Кому належить об'єкт будівництва і чому це важливо.
  - Договір авторського нагляду.
  - Управління проектом. Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.
  - Регулювання відносин щодо інвестування будівництва. Нова концепція "права очікування" інвестора. Баланс ризиків.
  - Договірні відносини з технаглядом та їх особливості.

  13. Самовільне (САМОЧИННЕ) будівництво. Проблемні об’єкти нерухомості та засоби їх виведення в правове поле.
  - Введення в експлуатацію за рішенням суду. Чи надає право на введення в експлуатацію рішення суду про право власності на об'єкт будівництва? Алгоритм дій.
  - Положення про проведення технічного обстеження прийняття в експлуатацію об’єктів, що будувались без дозвільних документів.
  - Порядок отримання дозвільної документації по будівельній амністії для об'єктів с/г призначення 1-го класу наслідків та житлових, дачних, садових будинків до 300м2.

  14. НОВА СУДОВА ПРАКТИКА.
   - Право нерухомості у рішеннях Верховного Суду. Остання практика Верховного Суду щодо відмов у видачі умов і обмежень забудови. Остання судова практика щодо введення об’єктів в експлуатацію.


 • Каждому участнику предоставляется:
  Комплект учебно-методических материалов;
  Диплом о повышении квалификации по данной тематике.

 • Стоимость участия:
  4,200.00 грн. - за одного участника.
  Для второго и третьего участника скидки 5% и 7% соответственно.

  В стоимость входит: информационно-консультационное обслуживание, сборник материалов, кофе-брейк, обед в ресторане, обсуждение докладов и обмен мнениями с тренером.

 • P.S.: Данная программа предусматривает возможность проведение корпоративного (индивидуального) заказа сo специально разработанными примерами и задачами с учетом специфики вашего бизнеса и уровня подготовки группы.При регистрации на сайте скидка -5% 
 
ПІП:*
Компанія*:
Тел/факс:*
Моб. телефон:*
E-mail:*
 

* - Поля, обязательные для заполнения

 

 
 
 

НазадCallback Mail Facebook Twitter Youtube Instagram Telegram