печать

Як вибрати світлодіодний ліхтарик

Ліхтарик завжди був корисним аксесуаром для дому й дачі, а зараз, коли ймовірність чергового блекауту залишається досить великою, популярність пристрою дедалі зростає. Виробники враховують потреби споживачів і пропонують їм пристрої будь-якої форми з додатковими опціями, які роблять їх ще зручнішими у використанні.

У статті ми розповімо, як вибрати ліхтарик для себе або на подарунок.

6211f1c1c0d3007cfedc91f064ee7663.jpg

Різновиди ліхтариків

Прилади відрізняються за конструкцією та призначенням. Виділяють наступні різновиди:

  1. Універсальні. Це класичні вироби довгастої форми, які треба тримати в руці. Вони досить потужні, але не підходять у випадках, коли треба, щоб обидві руки були вільні.
  2. Налобні. Це пристрої з кріпленням на чолі користувача. Зазвичай їх використовують для ручної роботи в темряві. Якщо вам потрібен саме цей варіант, обовʼязково поміряйте ліхтарик перед придбанням. Вам має бути зручно з ним.
  3. Кемпінговий. Це досить великий і потужний ліхтар, який беруть із собою в туристичні походи, на риболовлю, полювання. Це енергоощадні пристрої з високим рівнем захисту від вологи й пилу.
  4. Велосипедні. До цієї категорії належать спеціалізовані ліхтарики з кріпленням до руля велосипеда.
  5. Кишенькові. Різновид універсальних моделей, але з компактними розмірами й помірною потужністю.
  6. Брелок. Зовсім портативна модель, яку зручно носити на звʼязці ключів. Брелком можна підсвітити кнопку ліфта, замкову щілину.
  7. Пошуковий. Моделі цього типу випромінюють розсіяне світло на великій площі. З ними можна шукати людину або тварину на пустирі, у лісі або в полі.
  8. Ліхтар-лампа. Потужний прилад із гачком для підвішування або стаціонарного типу, який має заміняти собою основне джерело освітлення.
  9. Тактичний. Ліхтарі цього типу використовують різні служби: поліціянти, рятівники, військові. Особливість пристроїв — миттєве вмикання в турборежимі.

За якими технічними критеріями робити вибір

Прилади мають декілька важливих технічних характеристик, які впливають на вибір:

  1. Яскравість. Параметр вимірюється в люменах. Для побутових потреб можна купити ліхтарик із яскравістю 600–700 люменів у звичайному режимі й 1000 люменів у турборежимі.
  2. Далекобійність. Якщо ви не з пошукової бригади й не мисливець, то вам підійде ліхтар із далекобійністю близько 400 кандел.
  3. Світлорозподіл. Далекобійні прилади можуть бути поганими для розглядання предметів, розташованих поблизу джерела освітлення. Яскраві моделі, навпаки, добре висвітлюють те, що поруч, і не дають змоги роздивитися, що діється вдалині. Варто шукати моделі з оптимальним світлорозподілом, який робить ваш ліхтар універсальним для експлуатації в будь-яких умовах.

У бюджетних ліхтарях яскравість випромінювання зменшується разом із зарядом акумулятора. Це досить незручно. У дорожчих моделях є вмонтований стабілізатор, який підтримує однаковий рівень яскравості, незалежно від стану батареї. Також радимо вибирати ліхтарі з терморегуляцією: вони не гріються в руках і безпечніші в експлуатації.


Статьи этой же рубрики
Facebook Twitter Youtube Instagram