печать

Як мотивувати співробітників працювати ефективніше

Кваліфікація співробітників у російських компаніях у середньому нижча, ніж у західних. Щоб виправити це потрібно розвивати корпоративні команди. Експерти розповіли, як підвищувати компетенцію кадрів, використовуючи нові технології
Більшість компаній відзначають цінність інвестицій у людський капітал. Згідно з дослідженням ВЕФ, дві третини топ-менеджерів хочуть у перший рік отримати повернення коштів, вкладених у навчання співробітників. Але лише 20% упевнені, що зможуть це зробити.

Вміння наймати та утримувати найкращих людей сильніше впливає на успіх лідера, ніж будь-який інший фактор, написав у книзі "Як керують найкращі" відомий американський бізнес-тренер Браян Трейсі. Ефективність роботи будь-якої компанії залежить від кожного працівника. Тому керівнику підприємства важливо вибрати стратегію розвитку команди та регулярно підвищувати кваліфікацію працівників.
Маючи нагоду, пропонуємо онлайн тренінги як мотивувати працівників в коллективі, а також онлайн корпоративні тренінги з мотивації підлеглих в Україні.

В українських компаніях із цим бувають проблеми. У середньому кваліфікація співробітника в нашій країні поступається компетенціям його західного колеги, такий висновок у розмові з РБК озвучила віце-президент з фінансів MasterCard, засновник онлайн-школи "Кар'єра як гра", корпоративний консультант Марія Троніна. Це переважно стосується різних виробництв і сфери обслуговування.

Однією з причин цього є ієрархічність і опора на зв'язки, що процвітають у російських компаніях, зазначила експерт. Досі на роботу найчастіше беруть не самих компетентних та мотивованих співробітників, а знайомих та родичів. Інша причина — роздутий штат в організаціях, який багато в чому складається з малокомпетентних працівників, які отримують високу зарплату. Вони тягнуть компанію вниз, але не всі керівники розуміють це. Марія Троніна також виділяє невисокий емоційний інтелект співробітників як фактор, що заважає прогресу компанії. Навіть найрозумніші та найкваліфікованіші працівники не завжди можуть зрозуміти один одного, домовитися, навчитися взаємодіяти.
Ми проводимо онлайн семінари тренінги в Україні, що проводить консалтингова компанія НБЦ.   

При цьому вимоги до навичок зараз підвищуються, через це програми навчання старіють швидше, ніж раніше. Це також є причиною неефективності кадрів, впевнена Наталія Дехтярьова психолог, коуч.

Як виправити ситуацію та підвищити ефективність кадрів - розповість Андрієнко Олег Іванович, коуч
Уникнути збитків та руйнування, активно розвивати підприємство допоможе правильно збудований менеджмент. Як розповіла РБК Трендам керівник напряму МВА Наталія Дехтярьова, важливо «на березі» провести грамотну оцінку співробітників та виявити їхню кореневу мотивацію: що спонукає працювати в компанії, що надихає, а що навпаки демотивує. Визначити це допоможе кілька механізмів.

Можна діяти за принципом "згори донизу", тобто звірити стратегічні цілі бізнесу з поточним його станом та запропонувати варіанти розвитку співробітникам, якщо в цьому є потреба. Наприклад, зараз підприємство випускає близько 1 млн. виробів на рік. За два роки можна підвищити показники до 2 млн. І тут зросте зарплата. Але щоб цього досягти, потрібно прокачати ті чи інші навички працівникам. Таким чином складається план розвитку компетенцій, щоб бренд міг досягати поставленої мети і при цьому розвивати свій штат, пояснила Наталія Дехтярьова.

На підвищення ефективності роботи команди експерт рекомендує індивідуальний підхід. Наприклад, це можуть бути особисті розмови кожного з корпоративним психологом виявлення актуального стану людини.

** "Можливо, співробітнику не потрібне підвищення кваліфікації, а його проблеми на робочому місці пов'язані з нездоровою атмосферою в колективі, загальною втомою, недоліком мотивації. нові бізнес-мети", - повідомила експерт.

Основне завдання керівника — виявити співробітників, які потребують прокачування навичок насамперед. На думку експерта, до них належать ті, хто нещодавно перейшов на нову, більш відповідальну посаду або ті, хто "засидівся" на старій, але поки що не розуміє, куди хотів би рухатися далі. Їх потрібно направити на перепідготовку.

"Шлях з точками А (де співробітник знаходиться зараз) і Б (позицією, до якої людина хоче прийти в компанії через кілька років) допомагає зрозуміти, які навички/знання повинен мати співробітник, щоб досягти своєї мети і посилити бізнес зі своєю допомогою", – резюмує Наталія.

Правильна мотивація який завжди виникає з допомогою вибудуваної системи винагороди. Для багатьох співробітників важливішими є особисті стосунки з колективом, повідомляє Марія Троніна. Частина керівників утримують співробітників на харизмі, повазі до власної особи. Люди працюють на благо компанії, бо вважають її чи не своїм будинком.

При цьому в основі продуктивної стратегії лежить агрегована аналітика, зібрана в одному місці, зазначає Ельза Єгорова. Це щось схоже на просунутий дешборд: необхідний інструмент, який не тільки візуалізує, а й аналізує будь-які дані. За допомогою нього можна проаналізувати як інформацію по всій команді, так і дані щодо конкретного співробітника. Важливо вивчити цілі, залучення, навички, а потім оцифровувати все і подати керівникам або HR-фахівцям підказки, куди рухатися конкретному працівникові.
Також, корисні статті з нашого сайту - як створити успішний інтернет-магазин: правила та секрети? Також - як продавцям збільшити прибуток на маркетплейсах. І не менш цікава та корисна стаття - що таке дбайливе виробництво? Інструменти дбайливого виробництва.


Статьи этой же рубрики