печать

Як навчити продавців продавати?

Вміння продавця – це прибуток компанії, підвищення лояльності до бренду, оптимізація витрат. Саме тому фірмам, які займаються реалізацією будь-яких видів товарів, так важливо ставитись питанням, як навчити продавців-консультантів.

Від того, наскільки висока вартість продукту і який рівень конкуренції у галузі, залежить, як багато зусиль необхідно докласти фахівця, щоб потенційний клієнт здійснив покупку. Якщо ви бажаєте, щоб у вас були задіяні лише кваліфіковані співробітники, читайте далі нашу статтю.

Навчання менеджерів з продажу, проведення тренінгів в офісі, що навчають заходи, вирішує відразу кілька важливих завдань:
 - Підвищує кваліфікацію співробітників, покращує їхні навички продажу, розвиває комунікативні навички, що, звісно, призводить до збільшення продажів.
 - Розвиває співробітників, заряджає їх позитивною енергією, мотивує більш якісне виконання роботи.
 - Підвищує командний дух, гуртує колектив.
 - Підвищує лояльність до самої компанії, до керівника, що впливає на зменшення плинності кадрів та на покращення взаєморозуміння співробітників та керівника.
 – підвищує престиж компанії в особі покупців. Завжди видно, коли співробітники добре навчені, у компанії є певні стандарти, і взагалі коли компанія займається розвитком персоналу.
 - Збільшення продажів. Зростає професіоналізм. Атмосфера усередині колективу покращується. Ставлення у продавців до покупця змінюється, воно стає більш доброзичливим. Це позначається збільшення продажів.

Про які тренінги з продажу йдеться?
Назва тренінгу не така важлива, чи це тренінг по Активним продажам, Продажу по телефону, тренінг Командоутворення, або стандартний тренінг для відділу продажів. Навчання завжди позитивно впливає на учасників. Особливо, якщо навчання проводить досвідчений тренер, здатний зробити з навчання цікавий процес.

Як же проходить навчання менеджерів із продажу?
Як правило, навчання продавців проходить в офісі самої компанії, це досить зручно, тим більше не вимагає додаткових вкладень для оплати оренди тренінгового залу. Також, учасники почуваються комфортніше на «своєї» території.

Навчання менеджерів з продажу може тривати від кількох годин до кількох днів, залежно від поставлених цілей, завдань, і можливостей компанії, як тимчасових, і фінансових.

Навчання може відбуватися у робочі або у вихідні дні за погодженням сторін. Ті компанії, які не мають змоги відірвати співробітників від роботи у будні дні, зазвичай проводять навчання у вихідні. Ті, хто може викроїти будній день, проводять у будні.
 
Скільки коштує тренінг із продажу?
Вартість одноденного тренінгу з продажу, як правило, в районі 20.000-25.000 грн. для групи до 15 осіб. Якщо ви замовляєте тренінг через агенство - тренінговий або консалтинговий центр, то ціна тренінгу може бути значно вищою від 40.000 і більше. Треба розуміти, що агентство збільшує вартість, щоб покрити витрати на рекламу, зарплати персоналу, свої послуги, оренду тощо. Якщо ж ви звертаєтеся до бізнес-тренера (фрілансера) безпосередньо, то замовити тренінг можна дешевше, тому що, зі зрозумілих причин, бізнес-тренер не включає у вартість всі вищезгадані витрати. Та й працювати безпосередньо з бізнес-тренером (фрілансером) - набагато простіше, т.к. не відбувається ефекту зіпсованого телефону. Ви спілкуєтеся особисто, промовляєте всі важливі моменти, обговорюєте побажання тощо. У той час, як агента вкрай не люблять знайомити замовника з тренером та не заохочують особисте спілкування. Вважаю через страх того, що клієнт може домовитися з тренером про співпрацю в обхід агента.

По всьому, я хочу дати рекомендацію: якщо ви вирішили провести тренінги для менеджерів з продажу, для відділу продажів, то знайдіть бізнес-тренера (фрілансера), опишіть йому свою ситуацію, розкажіть про те, які завдання ви хочете вирішити, проводячи тренінг. ви хочете навчитися ваші співробітники. Погодьте програму, вартість. Далі, у призначену дату тренер приїде та проведе навчання. Це значно вигідніше, ніж звертатися до тренінгової агенції.

Особисто я беру оплату за тренінги в день проведення тренінгу, що дуже зручно для багатьох компаній і знижує страх того, що щось скасуватися або тренінг буде неякісного виконання.

Окремо хочеться зазначити, що зараз дуже багато людей, які вважають себе бізнес-тренерами. Вони вважають — для того, щоб стати тренером, достатньо вміти складно говорити і прочитати пару книг на тему. Насправді робота тренера вимагає величезної підготовки, кваліфікації, досвіду. Тренер — це не тільки «розмовляюча голова», який здатний щось розповісти, а й приклад для наслідування. Тренер повинен відчувати групу, спрямовувати її, бути креативним, буквально заряджати групу енергією, добре розумітися на психології. Тому, бажано, я навіть сказала обов'язково, щоб тренер був дипломованим психологом. Був енергійний та активний. Впевнений у собі і мав харизму!

Підсумовуючи, хочу сказати, що якщо ви вирішили провести навчання для співробітників, тренінги, то це, безумовно, важливий і відповідальний крок. Тренінгова компанія "Бізнес центр Національний", працює з 2001 року, пропонуємо кваліфікаційного бізнес тренера, коуч психолога, Наталью Дегтярьову, Ірину Головньову, а ми Вам в цьому допоможем, та насолоджуйтесь процесом.

P/S  Дізнатися подробиці, як навчити продавців продавати, Ви зможете в рубриці  корпоративний тренінг для відділу продажів, можна за тел  +38 (067) 795-87-19 телефонуйте!

Похожі статті – поради: Від чого залежить кількість продажів? Як мотивувати підлеглих - Види мотивації персоналу. А також, Як налагодити правильне спілкування із клієнтами? Це дійсно корисні статті поради.


Статьи этой же рубрики
Facebook Twitter Youtube Instagram