печать

Що дасть Коучінг для керівника?

Напевно, у будь-якої людини, яка цікавилася темою коучингу, виникало таке питання: а чим коучинг може допомогти керівнику. І чи може він допомогти взагалі? А у керівників, відповідно, виникає дещо інше питання: чим мені може допомогти якийсь там коуч, який, мабуть, взагалі не розуміється на діяльності моєї компанії. Давайте розберемося, що таке коучинг загалом і навіщо він потрібний керівнику.

Коучинг - це процес, в результаті якого людина досягає поставлених цілей та завдань.

Коуч – людина, яка надає професійну допомогу людині у досягненні тих самих цілей та завдань. Крім того, коучі допомагають людині реалізувати свій внутрішній потенціал. Вони не роблять роботу за нього, вони лише допомагають її зробити (надсилають, підказують і задають навідні питання).

Коуч допомагає своєму клієнту сконцентрувати увагу на найголовнішому та задіяти ті ресурси особистості, які раніше не були задіяні. Важливо розуміти, що коучи не дають поради чи рекомендації, як це роблять психологи. Вони лише допомагають людині дійти вирішення проблеми з допомогою наводящих питань.

  Коучинг для керівника
Клієнт, у разі керівник, під час роботи з коучем повинен сам визначити способи, з допомогою яких досягне результату. Він сам приймає важливі рішення, а не отримує готової відповіді від коуча. Це дозволяє людині набути почуття відповідальності, усвідомити її. А також збільшується залучення керівника в сам процес роботи з коучем, у нього з'являються досить сильна внутрішня мотивація та рішучість.

Коучи створюють ситуації, які спонукають керівників виходити із зони комфорту та долати обмеження, які вони самі собі встановлюють.

Іноді коуч може вдатися до використання "рефреймінгу", допомагаючи цим керівнику подивитися на задану ситуацію з іншого боку. При такому підході коуч бере реальні події з життя клієнта, завдяки чому розширюється перспектива і людина знаходить ті можливості, які раніше могла не помічати.

Сам процес сесії коуч вибудовує з урахуванням запитів керівника. Його завдання: допомогти керівнику підготувати та реалізувати найоптимальніші дії. Тобто якомога максимально швидко і з мінімальними витратами досягти мети, використовуючи при цьому свої власні навички, вміння та здібності.

Грубо кажучи, коуч є каталізатором у процесі саморозвитку керівника та сприяє його саморозвитку. З іншого боку, він стимулює роботу креативності. Наприклад, клієнт вигадує ідеї чи події, які сприяють досягненню мети.

P/S: Пропонуємо переглянути, відео тренінг Управління запасами товарів та готової продукції, а також, відео тренінг Транспортна логістика, що проводить Ярослав Степчинков, бізнес консультант, практик.

Також, пропонуємо цікаві статті поради - Коучинг для керівника: просто про складне, а також і Психологія спілкування з клієнтами, нові технології перемог.


Статьи этой же рубрики
Facebook Twitter Youtube Instagram