печать

Використання стретч-плівки в агропромисловості

Одним із найбільш розповсюджених сучасних пакувальних матеріалів є стрейч плівка, яка має високу стійкість до механічних пошкоджень і температурних перепадів, антистатичні та бездоганні бар’єрні властивості.

Стрейч плівка виробництво — це складний процес із застосуванням технології екструзії. Сировиною є гранули поліетилену високого тиску. Плівка випускається в компактних рулонах.

Переваги застосування стретч-плівки в агропромисловій сфері

У сільському господарстві стретч плівка використовується для зберігання і транспортування продукції.

До переваг матеріалу належать:

  • Надійна фіксація, що забезпечує збереження вантажу.

  • Еластичність, завдяки якій матеріал легко повертає первісну форму. Стретч-плівка здатна розтягуватися в 4–5 разів від своєї довжини, а потім повертатися до початкового стану.

  • Стійкість до різноманітних механічних пошкоджень: проколів, продавлювання, розривів тощо.

  • Прозорість, що забезпечує зоровий контроль за вмістом упаковки.

  • Можливість використання без застосування спеціальної техніки.

  • Відсутність клейового шару, здатного зіпсувати тару та її вміст. При цьому кожен шар плівки щільно прилягає до іншого, утворюючи практично однорідний матеріал.

  • Стійкість до ультрафіолету.

Агростретч-плівка

Спеціальна агростретч-плівка (сінажна) призначена для упаковування великих тюків сіна. Завдяки багатошаровому складу з високою щільністю, плівка не дає кисню потрапляти всередину тари. У такій упаковці сіно може зберігатися від 6 до 12 місяців, тому стрейч плівка оптом популярна серед фермерів.

Для продовження терміну зберігання сіна необхідно дотримуватися кількох правил під час його пакування:

  • Змотувати фураж необхідно не пізніше ніж через 3 години після його пресування. Інакше вивітриться двоокис вуглецю, що відіграє роль природного консерванта.

  • Під час зберігання і транспортування температура тюків сіна не повинна перевищувати 35–37 °С.

  • У процесі транспортування слід контролювати герметичність обмотки.

Сінажна плівка застосовується для обмотування сухих і вологих кормів. Воно може виконуватися вручну просто на полі чи за допомогою обмотувальної машини. Рулони сіна обмотують у тюки круглої чи квадратної форми та зв’язують шпагатом для кращої фіксації.

Виробництво стрейч плівки  — це особлива технологія, тому матеріал добре підходить для облаштування парників і мінітеплиць. Така плівка добре зберігає тепло, пропускає світло та кисень, тому сприяє створенню необхідного для рослин мікроклімату.

 


Статьи этой же рубрики
Facebook Twitter Youtube Instagram