печать

Лазерні методи лікування

Ексимерний лазер - це унікальний винахід, що дозволяє обійти закони природи, так як рогівка після такої операції залишається прозорою. А результати лікування після ексімерлазерної корекції зору залишаються незмінними протягом усього життя.

Частка людей з вадами зору та сліпих людей в світі складає близько трьох відсотків населення земної кулі.

Чому ж так відбувається, що мільйони людей щорічно позбавляються самої дорогоцінної здатності світосприйняття - зору і стають інвалідами?

Перше місце (68%) серед причин інвалідизації займає таке грізне ускладнення цукрового діабету, як діабетична ретинопатія.

Діабетична ретинопатія - це ускладнення цукрового діабету, який пошкоджує сітківку (сітківку).

Сітківка ока - це світлочутливий і пропускає світло шар очного дна. Для того, щоб людина могла бачити, світловий промінь повинен пройти в оці через рогівку, кришталик і склоподібне тіло (гелевидний речовина всередині ока, яке входить в оптичну систему ока) і досягти сітківки. Потрапило на сітківку зображення через волокна зорового нерва передається в головний мозок. Жовта пляма (макула), яке знаходиться в центральній частині сітківки, дозволяє бачити деталі, а також читати.

Друге місце займає вікова дегенерація макули (26%). Макула - це крихітне жовте плямочка на сітківці, що відповідає за максимальну гостроту нашого зору.

В Україні сьогодні кількість пацієнтів із захворюваннями сітківки також доволі велика. При цьому в групу ризику можна віднести людей з короткозорістю, цукровим діабетом і людей похилого віку. Та частина населення, що має короткозорість повинна особливу увагу приділити здоров'ю сітківки ока. Пов'язано це з тим, що досить часто при короткозорості сітківка може потоншуватись по периферії і протікає цей процес непомітно. В цьому випадку запобігти такому страшному явищу як відшарування сітківки ока допомагає профілактична лазерна коагуляція сітківки. Іншими словами, сітківку «припаюють» за місцем відриву за допомогою лазера.

Хворі на цукровий діабет повинні два рази в рік ретельно обстежитися у окуліста (з розширенням зіниці). При цьому потрібно пам'ятати, що консервативне лікування в таких випадках не є вдалою. На допомогу тут приходять лазерні методи лікування. Метою лазерного лікування в даному випадку є уповільнення темпів змін на очному дні, профілактика крововиливів в склоподібне тіло і відшарування сітківки. Лікувати очні ускладнення цукрового діабету сьогодні реально, але робити це потрібно вчасно, щоб запобігти втраті зору.

І, нарешті, при вікової макулярної дегенерації у всьому світі застосовується також лазерна коагуляція сітківки, яка допомагає зупинити цей незворотний процес. На сьогоднішній день в Україні лазерне лікування можна отримати далеко не в кожному місті, проте наші клініки офтальмології ЛМЦ в м.Івано-Франківськ та в м.Львів входять в число медустанов, які надають таку послугу.


Статьи этой же рубрики
Facebook Twitter Youtube Instagram