печать

Правила інвестування у самонавчання

Антикризове інвестування передбачає, що витрати мають окупатися якнайшвидше.
Коли робиться вибір між поганим, халтурним, дорогим і змістовним, якісним, з розумною ціною – вибір зробити легко. А ось зробити вибір одного з двох абсолютно різних за тематикою, але при цьому корисних та якісних навчальних мультимедійних курсів виявилося складнішим! Я вибрала неправильно. Аналіз моєї помилки, сподіваюся, стане для вас тим чужим досвідом, на якому розумні люди навчаються.

Я оплатила курс навчання відеомонтажу в програмі Adobe Premier Elements 7.0 Михайло Колосенко і тепер чекаю на посилку. Тижня через два отримаю диск.

При цьому у мене:
Нема відеокамери, знімаю відео на фотоапарат.
Мій комп'ютер відповідає вимогам програми.
Я не буду найближчим часом купувати камеру або модифікувати комп'ютер.
У близьких друзів, у кого б я могла (теоретично) взяти камеру на якийсь час, її теж немає.

Найголовніше, у мене взагалі немає бажання заробляти на занятті відеомонтажем.

Помилка вийшла. Як кажуть, «І на стару буває проруха!». Несвоєчасність покупки, дуже поширена помилка під час самонавчання. У період кризи особливо неприємна.

Іншими словами, бажання купити цей курс виникло спонтанно, під дією того, що я знімала фрагментами забавні сценки з життя кошенят і захотіла ці епізодики змонтувати, щоб показати дітей нашої Киси, для знайомства з ними майбутніх прийомних батьків. А тут потрапила на очі інформація, і я відкрила свій електронний гаманець.

Відповідь на питання, наскільки розумно я витратила в кризовий час гроші, зрозуміла: абсолютно нерозумно. Єдина втіха - отримані диски будуть використані для аналізу того, як робляться відео-уроки. Накопичується пристойна колекція навчальних матеріалів. У кожного автора свій підхід, свої знахідки та свої помилки. Аналіз усіх плюсів та мінусів допоможе мені (згодом) написати свій власний курс. Але це віддалена перспектива. А з погляду сьогоднішнього дня, остання покупка — це викинуті гроші.

Чекаєте на висновки? Думаєте, я вам зараз скажу, мовляв, не купуйте семінари онлайн в Україні, Наталії Дехтярьової, чи не потрібен він нікому? Нічого подібного! Потрібен, дуже потрібний, і дуже багатьом. Але! Тільки тим, хто добре подумав, з якою метою він його бере, чи не потрібно у зв'язку з цією покупкою вкладати гроші в щось ще (на що гроші виділяти не планується), і усвідомлює, чи є ця покупка інвестуванням у самонавчання, яке має принести прибуток, або це витрати грошей на хобі, без очікування швидкої фінансової віддачі.

Тож коли потрібно братися за вивчення програми відеомонтажу?
Коли вже є хороша камера, ви вмієте добре користуватися нею і знімати гідні ролики.
Коли у вас є що чи кого знімати (ви багато подорожуєте, буваєте на різних цікавих заходах тощо) щоб за допомогою монтажу зібрати фільм, і показати його іншим – каже Ярослав Степченков, коли проводить онлайн корпоративні тренінги з логістики в компаніях.

Коли у вас вже є комп'ютер, який відповідає вимогам програми, і краще, якщо не на мінімальному рівні, або ви готові придбати новий (модернізувати наявний).

Коли є підходяще середовище для вашої роботи (або є бажання активно зайнятися її пошуком), наприклад, робота в туристичній агенції, сфері організації свят, батьківському комітеті школи тощо, потенційні споживачі вашого продукту (замовники, покупці, глядачі).

Коли ви готові активно просувати пропозицію своїх послуг з відеомонтажу офлайн або через Інтернет, або є надійні люди, готові працювати з вами.

Загалом, потрібен конкретний бізнес-план для цієї діяльності, і тоді можна розраховувати, що за певних зусиль вкладені в самонавчання гроші принесуть прибуток.

Якщо ж, дивлячись на список, ви подумаєте: «Нічого цього в мене немає», тоді дайте відповідь, навіщо вам вивчати те, що вам не потрібно тут і зараз? Може бути, варто уважно подивитися довкола і знайти реально необхідний предмет? Що не вимагатиме від вас більше, ніж час на підлозі

Похожі статті – поради:
Як навчити продавців продавати?
Від чого залежить кількість продажів?
Види мотивації персоналу.
Як налагодити правильне спілкування із клієнтами?


Статьи этой же рубрики
Facebook Twitter Youtube Instagram