Хто такий Scrum Master, і чи потрібний він у команді?
Великий проект важче контролювати – це факт. Особливо якщо над ним працює багато фахівців. Щоб ефективно керувати командою на кожному етапі підготовки продукту та підвищувати показники, компанії часто використовують технологію Scrum. Цей метод управління процесами прийшов із IT-розробки та будується на базових правилах тайм-менеджменту. Слідкувати за тим, як їх дотримуються учасники, має Scrum-майстер. Розповідаємо, хто це та які ще обов'язки він виконує у команді.
Хто такий Scrum?
Scrum-майстер - це своєрідний коуч для колективу. Він підтримує учасників команди, розподіляє між ними завдання, надає необхідні інструкції. Його головна мета – впровадити в роботу компанії scrum-принципи, навчити команду самоорганізації та самоконтролю.
Іноді scrum-майстри плутають із проджект-менеджером. Проджект-менеджер – лідер команди. Він керує виконавцями та проектом, планує їхню роботу, відповідає за досягнення бізнес-цілей. Можна сміливо сказати, що scrum-мастер – це координатор, який допомагає команді оптимізувати робочі процеси, діючи зсередини.
Вимоги до фахівця
Теоретично стати scrum-майстром може кожен. Якщо ви хочете досягти успіху на цій посаді, ви повинні мати такі якості:
- Товариська. Майстру доведеться щодня взаємодіяти з колективом, проводити зустрічі, вирішувати нагальні проблеми. Робота не підійде інтроверту чи людині, якій важко знаходити спільну мову з людьми.
- Організаторські здібності. Члени команди повинні розуміти одне одного та працювати як єдине ціле. Скрам-майстер допомагає досягти згуртованості, створює комфортну робочу атмосферу, вирішує організаційні проблеми та міжособистісні конфлікти на етапі їхнього зародження.
- Терпіння. Scrum? Майстер у команді грає роль доброго вчителя: пояснює та повторює інформацію по кілька разів, доброзичливим тоном та з усмішкою на обличчі.
- Лідерські якості. Скрам-майстер має здобути довіру колективу, щоб захоплювати його ідеями. Він – помічник, товариш та неформальний лідер, який не тисне авторитетом, а переконує та створює комфортну робочу атмосферу.
Обов'язки.
В ідеалі скрам-команда працює самостійно, керуючи процесами та інструментами без невсипущого контролю керівника. Якщо ж компанія нещодавно перейшла на Scrum-метод, фахівцям буде потрібна допомога майстра. Що він робить:
- Проводить внутрішні консультації, наради та планерки – щодня або за необхідності.
- Планує ітерації та спринти та розподіляє навантаження між учасниками проекту.
- Оцінює роботу команди, фіксує зворотний зв'язок від спеціалістів, зазначає, що можна покращити.
- Контролює дошки у спеціальному додатку, актуалізує картки із завданнями.
- Особисто розмовляє з кожним членом команди, залагоджує розбіжності щодо процесів та стилю роботи у команді.
- веде звітність, аналізує результати кожного етапу роботи.
Що не робить scrum-майстер.
Чи не обслуговує команду. Головна цінність Scrum – повага. Усі виконавці працюють на рівних, поважають один одного та діляться досвідом. Те саме правило поширюється і на скрам-майстри. Звичайно, до його обов'язків входить організація комфортної робочої атмосфери. Але не варто перетворювати його на відділ постачання чи офіс-менеджера, навантажувати «побутовими» питаннями, просити приготувати каву чи замовити обід.
Не відповідає за розробку та комерційний успіх продукту. Scrum-майстер підтримує, надихає та спрямовує колектив, допомагаючи йому розробити якісний продукт. За результат розробки відповідає керівник проекту, а й за донесення цінності товару до ЦА та її комерційний успіх – фахівець із маркетингу.
Чи потрібний команді scrum-майстер і як надовго?
Зазвичай scrum-майстри наймають тимчасово як консультант, саме тому такі фахівці часто пропонують свої послуги на аутсорсингу.
Він потрібен тій компанії, яка вирішила відмовитися від старих неефективних способів організації та контролю за командною роботою, хоче збільшити продуктивність фахівців та впровадити інноваційні підходи до управління бізнес-процесами.
Скрам-майстер направляє виконавців і коригує їх рух з точки А до точки Б. При цьому точка А – колишня модель організації розробки продукту, точка Б – scrum-мислення. Як тільки члени команди починають самостійно розподіляти завдання між собою, оцінювати власну продуктивність та планувати подальше навантаження, скрам-майстер вважає мету досягнутою і може братися за новий проект.
P/S: Ми пропонуємо онлайн тренінги з Scrum для Вас і вашої компанії.
А також, онлайн корпоративні тренінги для керівників, та РHR менеджерів.
Також, пропонуємо корисні поради, такі як:
* Тренінг із продажу: ключові кроки для розширення можливостей ваших продавців, корисна порада.
* Усі тренінги з продажу ТУТ »»»»»» http://sales.nbc.ua/
Все про корпоративні тренінги з продажу ТУТ »»»»» https://nbc.ua/pages/services/corporate-sales-trainings.htm
Статьи этой же рубрики