печать

Сертифікація систем управління якістю на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 у медичній сфері

ISO 9001 – один зі стандартів, включених до серії ISO 9000. Вона містить побажання до зростання стандартів якості, і мед персонал згідно із цією стандартизацією також мусить дотримуватися певних норм, про які далі ми поговоримо детальніше.

Переваги для мед персоналу та споживачів

Власне, сама лише наявність у клініки або медичного кабінету зазначеного документу часто в очах клієнтів й партнерів є підтвердженням високих критеріїв надання послуг.

Крім того, як показує статистика, встановлення відповідної системи стандартів сприяє побудові двостороннього контакту з пацієнтами та вдосконаленню подальшої взаємодії внаслідок цього. Ще один позитивний момент для споживача — стабільність роботи та незмінна якість послуг навіть в умовах регулярної зміни штату. Що стосується переваг для працівників, тут варто зробити наголос на чіткості постановки задач та окреслення зони відповідальності.

Обов`язки мед персоналу

ДСТУ ISO 9001:2015 є локальною українською версією згаданого вище стандарту, який має на меті підвищення якості та результативності роботи. Певним його недоліком є те, що вказані вимоги неспецифічні, а досить типові:

  • Націленість на пацієнтів;
  • Першість керівництва;
  • Заохочення до роботи всього штату;
  • Процесний підхід;
  • Системне керівництво;
  • Прагнення до вдосконалення та покращення;
  • Ухвалення рішень з огляду на фактичні ситуації;
  • Взаємовигідні стосунки із постачальниками.

Відкриття приватної клініки й стандартизація

Зважаючи на зрозумілі переваги стандартизації, над її впровадженням варто думати ще на етапі складання бізнес-плану. Цікавлячись тим, як відкрити приватну клініку в Україні, варто одразу подбати про задоволення вимог стандарту ІSО 9001 та

впровадження зазначених вище принципів. Тоді, застосувавши на практиці передбачені даною системою норми, ви отримаєте змогу офіційно засвідчити відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2015, а також надати клієнтам та партнерам докази того, що:

  • ваша приватна медична клініка або кабінет здатні стабільно надавати послуги високої якості, які відповідатимуть вимогам нормативних документів та задовольнятимуть запити замовника;
  • ваш приватний медзаклад зорієнтований на отримання схвальних відгуків й позитивної оцінки з боку пацієнтів завдяки ефективному впровадженню системи управління якістю послуг, зокрема процесів, спрямованих на постійне її покращення.

Статьи этой же рубрики